Masaż Shantala® (niemowląt)

Masaż Shantala jest starożytną techniką masażu niemowląt oraz dzieci, wprowadzoną na europejski grunt przez francuskiego położnika Frederique Leboyer. Obejmuje całe ciało dziecka. Tą drogą dąży się do zbudowania bliskiego kontaktu z dzieckiem, dając mu odczuć, że jest darzone zaufaniem, w pełni akceptowane. Efektem masażu jest rozluźnienie mięśni dziecka. Masaż poprawia także relacje dziecka z rodzicem lub opiekunem. Po masażu dzieci są spokojniejsze, śpią lepiej, następuje wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i przynależności. Dzieciom pomaga to w rozwoju fizycznym, emocjonalnym i intelektualnym. Masaż jest szczególnie korzystny dla dzieci niespokojnych, rozdrażnionych, zanoszących się płaczem oraz dzieci przejawiających zaburzenia jelitowe.  Ukojenie znajdą tu też maluchy które źle sypiają.

Masaż Shantala ma też zbawienny wpływ na osobę wykonującą go. Mama, albo tata masując dziecko uczy się rozpoznawać potrzeby własnego dziecka. Uczy się języka ciała niemowlęcia, jak rozumieć reakcje niemowlęcia, czy starszego dziecka, które pokazuje nam granice swoich możliwości.


Termin kursu: w trakcie ustalania na 2013r

Czas zajęć od 9:30-13:00


Prowadząca: Kinga Rozczyniała

Niezależna instruktorka masażu Lomi lomi,

masażu Shantala® oraz masażu ciążowego.


liczba wolnych miejsc 7/10

Warsztaty masażu niemowląt to zajęcia dla rodziców, opiekunów z dziećmi, jak również wszystkich innych osób, które chcą poznać techniki i nauczyć się masować niemowlęta i małe dzieci według metody Shantala.
Masaż ten przeznaczony jest dla dzieci od 2 miesiąca życia

Cena kursu: 300zł

* Dla osób, które ukończą u nas szkolenie masażu ciążowego i masażu Shantala cena wynosi 700 zł za oba kursy.

 
 
Copyright © REMED, Centrum Rehabilitacji.                                                 rehabilitacja •  masaż •  kursy i szkolenia •  galeria •  kontakt