PNF Basic - podstawowy

Koncepcja PNF (Proprioceptive Neuromuscular Fascilitation) powstała w 1946 r. w Kalifornii dzięki współpracy neurofizjologa dr Hermana Kabata i fizjoterapeutki Maggi Knott; jest przykładem neurofizjologicznego kompleksowego systemu oddziaływania terapeutycznego opartego na najnowszych osiągnięciach nauk medycznych, którego istotę zawarto w nazwie: proprioceptywne (dotyczące receptorów ciała) nerwowo-mięśniowe torowanie (ułatwianie) ruchu.


O kursie :

Szkolenie jest adresowane do osób posiadających dyplom fizjoterapeuty( technik,licencjat,magister) lub lekarza.

Kurs prowadzony w j.angielskim z konsekutywnym tłumaczeniem na j.polski

Prowadzacy :


Sakis Adamidis doktor fizjoterapii. Tytuł uzyskał na Uniwersytecie w Sofii (NSA University of Sofia). Jest certyfikowanym instruktorem metody PNF oraz Mulligan. Jest czynnym fizjoterapeutą, który w pracy z pacjentami wykorzystuje szerokie spektrum działań fizjoterapeutycznych od wspomnianej metody PNF czy koncepcji Mulligan, przez metodę Kaltenborn-Evjenth, terapię manualną, czy terapię Bobath.


Savvas Mavromoustakos
Od lutego 1979 wykłada na wydziale fizjoterapii na Technological Educational Institute of Thessaloniki gdzie sam ukończył wydział fizjoterapii. W marcu 2004 roku uzyskał tytuł Master of Science za prace „Efektywność metody PNF u pacjentów po zabiegu endoprotezoplastyki stawu biodrowego w okresie szpitalnym". W czerwcu 2008 otrzymał tytuł Doctor of Philosophy za pracę „Efektywność ćwiczeń kontroli motorycznej wg metody PNF u pacjentów z przewlekłym bólem dolnego odcinka kręgosłupa".
Od marca 2007 jest instruktorem PNF. Od tamtej pory prowadził kursy w Grecji, Bułgarii na Cyprze i w Koreii. Jest również terapeutą manualnym(wrzesień 2003) oraz terapeuta metod MkKenzie i Mulligan(CMP czerwiec 2008).


Beate Selker- międzynarodowy  Advanced IPNFA instruktor.


Gordana Poscic- międzynarodowa instruktorka IPNFA.W zawodzie pracuje od 1980roku a od 1996 roku prowadzi prywatną praktykę. Ukończyła wiele międzynarodowych kursów min:McKenzie,Bobath concept ,Mulligan concept ,Neurodinamic Solution,Kineziotaping.

Bierze czynny udział w kongresach i konferencjach organizowanych przez Chorwacki Związek Fizjoterapeutów, Zgromadzenie Chorwackich fizjoterapeutów oraz  Międzynarodowe Stowarzyszenie PNF Association-gdzie jest przewodniczącą.


Kurs PNF Basic (podstawowy)

Terminy kursu podstawowego/wolne miejsca/zapisy:

przycisk

cena 2999zł


Kurs PNF Advanced (zaawansowany)

Terminy kursu zaawansowanego/wolne miejsca/zapisy

przycisk

cena 1999zł


Uwaga!!! Liczba osób ograniczona -decyduje kolejność wpłat zaliczki w wysokości 1000zł.


Opis kursu :

Wprowadzenie do koncepcji PNF, nauka technik i zasad głównych wzorców ruchowych, analiz biomechaniki i patomechaniki normalnego ruchu i chodu.Program kursu obejmuje  pracę z pacjentem (1 pacjent na dwóch kursantów)prowadzoną przez uczestników kursu pod kierunkiem instruktora prowadzącego.
Szkolenie organizowane jest we współpracy z International PNF Association.


Informacje dodatkowe:
Kurs prowadzi certyfikowany i akredytowany instruktor IPNFA (International PNF Association). Uczestnik otrzymuje skrypt oraz międzynarodowy certyfikat umożliwiający dalsze kształcenie w koncepcji PNF.
 
 
Copyright © REMED, Centrum Rehabilitacji.                                                 rehabilitacja •  masaż •  kursy i szkolenia •  galeria •  kontakt